Drobečková navigace

Úvod > Volný čas > Víceúčelové hřiště pod stezkou

Víceúčelové hřiště pod stezkou

 Správce hřiště: Emil Tvarůžek, tel: +420 725 706 190Najdete nás

Tištín 2020 - 2021výstavba víceúčelového hřiště pod stezkou

Po několikaletých přípravách se podařily dotáhnout do zdárného konce snahy o rozšíření sportovního hřiště, které dosud sloužilo fotbalovému klubu Tištín. Plány vybudovat souběžně s fotbalovým hřištěm další sportovní zázemí s víceúčelovým využitím ležely již v úvahách předcházejících generací. V minulosti bylo na této ploše plánované dokonce i koupaliště, ale uskutečnit realizaci se podařilo až po mnoha letech. Vedla k tomu cesta trnitá, ale o to víc nás těší, že radost jsme udělali nejen sportovcům, ale i dětem a všem ostatním občanům, kterým není sport a pohyb cizí.

Nejdříve stálo velké úsilí a trpělivost vykupování pozemků, abychom mohli začít projektovat. První pozemek byl vykoupen v roce 2008. V roce 2018 byl zpracován projekt s cílem získat dotaci, která by hřiště pomohla dofinancovat. To se nám podařilo v roce 2021 pomocí významné dotace z Ministerstva pro místní rozvoj ČR a neméně důležitá i finanční dotace z rozpočtu Olomouckého kraje.                     

 výstavba víceúčelového hřiště pod stezkouvýstavba víceúčelového hřiště pod stezkouvýstavba víceúčelového hřiště pod stezkouvýstavba víceúčelového hřiště pod stezkou

 Komplex prostor VH tvoří:

- hrací plocha o rozměrech 36 x 18 metrů

- 2 branky,  1x síť na tenis + 2x sloupky, síť na volejbal + 2x sloupky, - 2x koš na košíkovou

Víceúčelové hřiště je určeno a vybaveno zejména na míčové hry – futsal, florbal, fotbal, basketbal, volejbal a dále tenis, badminton.

Vedle víceúčelového hřiště vzniklo také dětské a workoutové hřiště a altán k odpočinku.

 Zveme Vás k aktivnímu sportu či odpočinku .